EvoSarut
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Invata sa sarut, intreaba ce nu sti despre sarut
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 tutorialul sarutului

Go down 
AuthorMessage
eVo-Sarut-Master
Admin



Posts : 6
Join date : 2010-03-23

tutorialul sarutului Empty
PostSubject: tutorialul sarutului   tutorialul sarutului Icon_minitimeTue Mar 23, 2010 3:23 pm

Sarutarile si imbratisarile sunt gesturi de neinlocuit in orice relatie umana!
Oamenii simt nevoia acestui stimulent tactil;nevoia de atingere...e acuta;si vindecatoare!
Copilul care plinge,se linisteste brusc atunci cind este imbratisat si sarutat de mama...
Un copil lipsit de imbratisarile si saruturile mamei va deveni un adult cu probleme de comunicare...incapabil sa-si exteriorizeze sentimentele,sa primeasca si sa ofere afectiune...incapabil,s-o aprecieze!
Cind vrei sa alungi "furtuna" din relatia voastra si nu gasesti cuvintele potrivite,imbratiseaza-ti partenerul si in tacere,depune-i un sarut usor,pe frunte...pe obraz...pe mina...importanta este atingerea!
Dupa o zi obositoare,agata-te ca o liana...de gitul persoanei dragi si sarut-o tandru;aceasta,va va aureola intreaga seara...
Jumatatea ta a avut o zi agitata la slujba sau traverseaza o perioada stresanta,este in conflict cu cineva?Stringeti-va toata familia in jurul lui si dati-i un sarut si o imbratisare in semn de incurajare si solidaritate
Ce este mai placut decit sa stii ca nu esti singur pe lume si mai ales ca nu le esti indiferent celor din jurul tau?
Am primit o lectie chiar de la...cainele meu!
In urma unui conflict cu sotul meu,m-am retras in camera mea de lucru unde,asezata la birou...plingeam in tacere cu lacrimi de crocodil.
De sub birou,statea linistita pe perna ei si ma privea in tacere,incruntata,cateaua mea dog-german.
Deodata,se ridica...vine linga mine scincind si punindu-mi o labuta in poala ca si cum ar fi vrut sa-mi spuna:"lasa,nu mai plinge",a inceput sa-mi linga lacrimile!
Fireste ca am imbratisat-o si eu...si in acel moment am simtit ca mi-a trecut toata supararea!
Si ca sa trecem la lucruri mai vesele si sa incepem...cu inceputul,stiati ca exista 14 variante de sarut?
Back to top Go down
https://evosarut.board-directory.net
 
tutorialul sarutului
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
EvoSarut :: Tutoriale :: Tutorialul Sarutului-
Jump to: